Budoucnost CHS

5. února 2012 v 17:41 |  O nás
Tento článek vkládám proto abychom si uvědomili stav a hyenismus některých chovatelů..!

BX si zaslouží mnohem víc..!

Bordeauxská doga není pes vhodný do kotce. Zaprvé proto, že přežití zimy u psa, který pochází z jižních klimatických podmínek stojí psa mnoho sil. Psi chovaní v kotcích mají delší a hustější srst, trpí na klouby a hlavně izolací od lidí. Pochopila bych, když mám zahradu pobyt psa částečně přes den v kotci nebo v letní dny. Ale izolací bereme této rase to nejdůležitější, co potřebuje. Svého pána a jeho blízkost.


Přesto více, jak polovina chovných stanic má celoročně psi v kotcích, ve velkém množství, špíně a nepořádku.Vyžraní jedinci s nedostatkem pohybu a tlustí, aby venku přežili. Jak pak může chovatel zachytit začínající porod feny a nebo jí při něm pomáhat.Víme kolik štěňat se rodí mrtvých a kolik fen vozí raději na císařský řez, než, aby rodily doma. Ano pokud mám psa u sebe v domě, znám jeho reakce, víc mi věří a mohu ho vést k porodu.
Moje fena u porodu při protlačení prvního štěněte kousala zběsile okolo sebe, aby zaútočila na to, co jí dělá tu velikou bolest. Já jsem ji, ale statečně hladila a uklidňovala.Věděla jsem, že mi i v této vypjaté situaci neublíží. Během dalších přestávek mezi štěňaty jsem ji neustále hladila a mluvila na ni. Porodili jsme osm živých štěňat. U sedmého jsme měli problém, ale vzhledem k naší důvěře jsme vše zvládli.
U kotcovaných fen se také vyskytují připuštění jedné feny dvakrát do roka. Dokonce dva císařské řezy během jednoho roku nejsou vzácností. Ničíme tuto krásnou rasu a její povahu za peníze? Správný chovatel miluje svou BX pro její vlastnosti a schopnost milovat. Pak tedy nemůže dělat tohle. Nebo by neměl být chovatel...?!?!?!?!?!?

Naše CHS preferuje

1. Chov psů v domácím prostředí po boku svého pána
2. Abnormální péči o narozená štěňata
3. Důsledný výběr budoucích majitelů
4. Dodržování zdravé váhy a kondice psů
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama
Sensuels Bordeaux CHS
Jana Poláková
Gajdošova 58
Brno 615 00
Telefon:
722 942 892
E-mail:

TOPlist