O chovné stanici

5. února 2012 v 17:36 |  O nás

Naše chovná stanice sídli v Brně. Máme rodinný dům skoro v centru města s obrovskou zahradou. Protože součástí domu je i obchod s dámským oblečením, který je moje hlavní práce jsem pořád doma. Psy máme doma, spí v obývacím pokoji a jsou to členové rodiny.V době, kdy jsem na obchodě mohou kdykoliv zaškrábat na dveře a přijít se pomazlit.


Attilu mám hodně na obchodě pod obrovským stolem, kde má svoje místo. Zákaznic si nevšímá a pokud se ho některá bojí odvolám ho pryč. Pokud však do dámského obchodu vejde muž je ve střehu. Když řeknu dobrý - sedne a sleduje. Někdy mlčím a jsem šťastná, že vrčí a štěká a podezřelý pán s nějakou výmluvou vycouvá ven.Už mě jednou přepadl zdrogovaný mladík.
Tehdy jsem měla fenu zavřenou nešťastnou náhodou za třemi dveřmi dole u dcery v pokoji.Vetřelci jsem se ubránila dětskými nůžkami na papír. No krajní situace si žádá krajní řešení.Na policii mi řekli, že jsem ho mohla zranit. Příště ho mám označit barevným sprejem.Ha,ha :D :D Avšak vyběhla za mnou ven policistka, když jsem naštvaně odcházela a poradila mi dát na obchod ceduli "Objekt střežen psem". Právně je to v pořádku a cedule "Tady hlídám já " jsou na ..... ( víte co.. ) :D Když nastane situace a někdo se za chodu i mimo chod obchodu vloupá do mého domu musí počítat se zásahem psa. Attila se vzteká i když nám vyváží popelnici před domem.Ví že je naše.

Vzhledem k tomu, že máme zahradu nechodíme tak moc ven. Psi mají pokud je hezky otevřené celý den dveře, aby se mohli vyvenčit nebo proběhnout. Za poledne mám dvouhodinovou pauzu. Někdy je beru ven na procházku a nebo s nimi blbnu na zahradě.
Toto jsem využila i když jsme měli štěňátka. V měsíci jsem je pravidelně vynášela s dcerou na čerstvý vzduch pod stromy do stínu. Později řádili tak, že okousali hodně květin a hlavně keřů. Musela jsem vykopat růžové konvalinky, aby se neotrávili.
V době, kdy byla štěňata, se zapojila celá rodina. Krmit a čistit po sedmi prccích bylo víc než
vyčerpávající. Ale ta doba uletí a vy s láskou vzpomínáte, jaké to bylo. Vzhledem k tomu, že jsem si odrodila fenu sama a mám hlavní veterinu autem sedm minut chci se tomuto plemeni do budoucna věnovat. Vždy maximálně dva až tři jedince, protože víc už není v možnostech člověka zahrnout je i láskou, která jim patří!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama
Sensuels Bordeaux CHS
Jana Poláková
Gajdošova 58
Brno 615 00
Telefon:
722 942 892
E-mail:

TOPlist