Splněný sen

5. února 2012 v 17:38 |  O nás
Už jako malá jsem vždycky chtěla psa. Protože mi ho rodiče nedovolili chodila jsem si psa půjčovat. V deseti letech to byla kolie Rita, kterou jsem měla hned po škole a večer jsem ji vracela. Toulala jsem se s ní po lese, vinohradech a polích. V patnácti letech jsem vycvičila jednomu pánovi boxera Andyho a udělala s ním dvoje zkoušky na cvičáku.


Vdávala jsem se již v devatenácti a první, co jsem si pořídila byl pes. Kříženec Čita něco jako malá šeltie. Když umřela pořídila jsem si trpasličího pudla Gespu. Ale pes s velkým P přišel až když měla nejmladší dcera 3 roky. Bernský salašnický pes, fena - Borea.
Papírová princezna, kterou vyřadili z chovu, kvůli růžově zabarvené spojivce na jednom oku. Pro mě to, ale byl můj sen z mládí mít velikého psa. Povahově byla perfektní, poslušná a pomohla mi vychovat dceru Kristýnu. Byla pro ni kamarádkou, která se nechala celá ovázat obinadlem, když si hrály na doktory nebo obléct do trička, když dělaly módní přehlídku. Dokázala hodinu ležet vedle ní a mít zapíchnutý v sobě Kristýnčin loket. Nikdy se neohnala, milovala všechny z rodiny a byla nedůvěřivá k ostatním lidem. Když zemřela, brečela jsem tři dny a tři noci neschopná se s tím vyrovnat. Kristýnka měla mít narozeniny a já se rozhodla. Když na veterině diagnostikovaly Borince nádor na plicích, potkaly jsme jednu paní s bordeauxskou dogou. Měla něco s nohou, pořád mi olizovala ruku a byla rozkošná s tím pomačkaným ksichtíkem. Našla jsem si na internetu něco o tomto plemeni. Potom chovné stanice a zrovna měli v Ballotadě štěňata k odběru. Bylo rozhodnuto..!! V den Kristýnčiných 11. narozenin jsme jeli pro mimi. Vybrala si dceru sama. Pořád za ní lezla a byla krásná. S tmavou maskou a nádhernýma očima. Fenečka Doro, kterou jsem pojmenovala Aziza - což znamená nádherná. A je opravdu nádherná, nejen vzhledem, nádherná povahou, láskou k nám a nádherná máma, která s velikou péčí vychovala sedm štěňátek. Nádherná svým vztahem k pejskovi, kterého jsme si nechali z vrhu, jako partnera, aby jí nebylo smutno a měla společnost.
Vím, že už nikdy nebudu mít jiné plemeno než toto. Ujela jsem na nich a pokusím se ozdravit chov, který je hodně poznamenán dědičnými chorobami.
Ať žijou bordinky..! Usmívající se
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama
Sensuels Bordeaux CHS
Jana Poláková
Gajdošova 58
Brno 615 00
Telefon:
722 942 892
E-mail:

TOPlist