Výchova štěněte

10. února 2012 v 18:28 |  Články
BX není pes vhodný pro cvičák. Snad pár lekcí pro socializaci s ostatními psy. Trénink chození na vodítku, chůze ve skupině, odložení atd. Kvůli kyčlím vynecháme jakékoliv skoky. Je to individuální, pokud vás pes miluje, cvičí, aby udělal radost páníčkovi.
Tito psi se pohybují svým tempem, myslí svým tempem. Není dobře cvičit obranu, má to v genech. Sami dobře ví, kdy zasáhnout. Ostatní věci ho musí naučit pán. Protože BX respektuje hlavně svého pána. Ostatní členy rodiny podle svého postavení, jaké mají v jeho očích.


Psa si musí každý vychovat sám. Pomalu s velkou trpělivostí a láskou. Hodně chválit,hladit,odměňovat. Na druhé straně pevnou rukou!!!!! Na štěně však nekřičíme a nerozčilujeme se. Stačí rozlišení tónu hlasu.
Měl by respektovat KE MNĚ, SEDNI, LEHNI, ZŮSTAŇ, NESMÍ.Š...!
BX jsou nesmírně inteligentní a pokud žijí v úzkém kontaktu s lidmi umí chápat stovky slov a slovních spojení. Reagovat na gesta a číst myšlenky. Vycítí vaše obavy a strach a jsou ve střehu. Poznají vaši averzi k jinému člověku. Radují se a smějí s vámi. Pláčí a teskní stejně jako vy.
Co se jednou naučí nikdy nezapomenou, pozor, co ho učíte! Samci jsou sebevědomí, nelze je však ponižovat a bít. Tak z nich budou zbabělci a rapli.Už štěněti musíte vtisknout, to vy máte více síly, lepší postřeh .....Trénujeme sedni, lehni a hodně chválíme a tím nám dokazují svou podřízenost.
Pozor na gesta dominance tlapu položenou na hřbetě a očichávání tlamy nebo podocasní partie. Toto musíme předvídat a patřičně reagovat.
BX při změně majitele truchlí po hodném pánovi. Ale i po zlém mu delší dobu trvá si vybudovat nový vztah. Je to dáno inteligencí psa a výbornou pamětí, schopností opouštět a milovat až za hrob..
BX jsou absolutně věrné a nepodplatitelné. Je to pes jednoho pána. Nemusí to být vždy muž.
I drobná žena je vybrána.Tím se posoudí, kdo je silnější osobnost, hodna obdivu a respektu a bezmezné lásky. Pokud je vybrána vaše žena, vybrali jste si správnou životní partnerku.
S tímto psem po boku máte silný pocit bezpečí. S úžasem budete den, co den objevovat silné schopnosti empatie. Váš pes vycítí náladu a ve smutku se vás snaží psychicky podpořit..
Jsou to mistři prevence. Mladí psi a feny varují běžícího člověka proti vám na dálku štěkotem. Ale dospělí samci s kamennou tváří nechají vběhnout do bezpečnostní zóny a startují. Mocně ho udeří, povalí a znehybní. Proto je třeba být připraveni. Naučit je rozlišovat, že ne každý nás chce okrást nebo zabít. Při fyzickém útoku na pána pes nikdy neuteče. Bojuje i proti velké přesile psů i lidí, i když ví, že nepřežije. Začnou-li se lidé okolo vás hádat, žduchat nebo prát je lepší jít hned pryč. BX mají sklon zastávat se slabších .Jsou to psi, kteří si věří.
Bordinky s námi mají svatou trpělivost a jsou shovívavé. Jsou hodné k dětem, jen je občas v zápalu hry povalí nebo přišlápnou. Nejsou hračky ani módnídoplněk!!!!!!
Když si štěně vezmeme od chovatele zhruba v osmi týdnech věku. Máme čtyři neděle, abychom do čurajícího plyšáka vložili osobnost. Není to výcvik ani drezúra. Je to doba, kdy budujeme vztah na celý život. Pán - pes, pes - pán, pes - domácí lidé, pes - domácí zvířata, pes - cizí lidé,pes - cizí zvířata. Později bude náprava chyb a převýchova zbytečná!!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Sensuels Bordeaux CHS
Jana Poláková
Gajdošova 58
Brno 615 00
Telefon:
722 942 892
E-mail:

TOPlist