Prožít si své peklo

20. října 2013 v 13:14 |  Články
O tom, že odchovat dva měsíce deset štěňat je fuška ví každý chovatel.Ale přežít s šesti štěňaty další měsíc navíc je horror.První problém nastal, když mi na můj inzerát na Bazoši napsal komentář anonym - děsběs.Napadal mě za cenu štěňat 15 000 a 20 000 kč.Protože moje fena má zadní 3/3.Odpověděla jsem, že přední má 0 /0 .A byl velice dobře vybírán jedinec na krytí, váhově i typově k feně.Ten měl zadní 0/0 a přední 1/1.Načež jsem byla napadena, že mám fenu z Ballotady a ta chová pro prachy a má spoustu konfliktů.A ostatní chovatelé dělají podfuky ,mají rtg jedné feny a dávají je na internetu u všech svých fen atd.


Já mám jen Attilu a Azizu a vůbec nic jsem nechápala.Byl pořád sprostější a sprostější a navíc anonym.Na radu paní Ohlídalové jsem se obrátila na Bazoš a ti mi okamžitě vyhověli. Náš hrdina byl pan Ducháček.Známi mezi chovateli,ale pro mě cizí chlap.Nikdy neviděl mě ani mé psi a přesto mi tak uškodil při prodeji tak početného vrhu.Adresně jsme si potom vyměnili pár emailů a vysvětlili si ,že oba chceme to stejné.Jen mu ležela v žaludku Ballotada i stanice krycího psa. Ale dopad to mělo na mě.

V tu dobu měla štěňata tři týdny a fena dostala zánět struku.Musela jsem je krmit z láhve i v noci a moje váha šla rychle dolů.Zachránil mě můj rok a půl starý Attila,který ač sám ještě štěně převzal péči o malé se mnou.Staral se o ně a hrál si s nimi,protože máma,tak trochu kapitulovala. Do třech týdnů je k němu nepustila a tak i já jsem trnula,když poprvé skočil mezi prcky a lehl si,aby byl níž.Vrhli se na něj,ale on byl velice něžný a nechal si všechno líbit.Opatrně mezi nimi našlapoval,aby je nazašlápl. Máma se za týden dala dohromady,začali jsme přikrmovat a tak na péči byli dva a ona to tolerovala. Zájem o malé byl,ale nechtěla jsem dát psi do sklepů,kotců ani začátečníkům.Když odešlo poslední štěně začátkem ledna připadalo mi to jako zázrak.

Bohužel jsem nevěděla,že nejhorší mě ještě čeká.Za měsíc v pondělí mi zavolali od jednoho štěněte,že kolabuje a čurá tmavě.Odvezli ho na pozorování k vetrináři.Byl týden po očkování a den předtím byl na dlouhé procházce v lese.Lítal a nic mu nebylo.Ráno v pět se vzbudil a venku něco lízal u popelnic.Tyto informace jsem dostala ráno v pondělí,kdy nikdo nevěděl,co bude dál.Radila jsem situaci nepodcenit,že bude asi nachlazený z toho lítání v neděli na sněhu.Upozorňovala jsem ,že se musí hlídat,je to mimino a nemá vypracovaný imunitní systém.Navečer jim ho vrátili domů ,že druhý den půjde na odběry.V noci přišla zpráva,že umřel..Strašně jsem brečela a podporovala majitelku sms zprávami.Ráno jsem sedla k netu a hledala příčinu.Našla jsem reakci na česnek,cibuli,otravu jedem na hlodavce nebo otravu zinkem a fosforem.Reakci na očkování,kdy se vlastní tělo omylem postaví proti sobě.

Ráno jsem volala majitelům ,že si vezmu tělo a nechám udělat na vlastní náklady pitvu.Jenže tělo již vydali ke spálení.Jela jsem alespoň za doktorem,který ho ošetřoval.Řekl,že sám neví a potvrdil mi to ,co já jsem našla na netu.
Nabídla jsem majitelům štěně z dalšího vrhu za 7 000 kč.První nechtěli,pak zase ano.Potom,že to nevydrží a chtějí štěně hned.Pořád čekali na nějaké vyjádření a já mezitím uvažovala,co dělat.Podle občanského zákoníku ho měli šest týdnů a den.Záruka na živou věc platí šest týdnů.Den hrál pro mě.Dále měla být provedena pitva ,aby se určila opravdová příčina smrti.Podle lékařské zprávy byly diagnozy čtyři. Volala jsem do Ballotady a Kláře Jandové.Obě mi řekli,že bych měla částěčně uhradit kupní cenu. Moc jsem přemýšlela,protože peníze zrovna moc nemám.Zatočila s námi nebankovka ,ale nakonec jsem se rozhodla vrátit plnou cenu.Majitelé se zanedlouho ozvali,že chtějí kupní cenu zpět.Já jsem jim jen potvrdila,že je to i moje rozhodnutí a sepsali jsme smlouvu se splátkami na jejich účet každý měsíc.
Moje nejstarší dcera měla havárii v autě a já lítala okolo ní.Potvrzení o splátkách jsem si na poště vyzvedla místo v pátek v úterý ráno.V úterý večer,kdy jsem potvrzenou smlouvu poslala mi začali chodit sms ,že jsem lhářka a poslala jsem to až v úterý a jestli vůbec.Chtěli po mě papíry na mrtvého psa ,že na to mají nárok a že si přijedou osobně a tak.Nechápala jsem o co jde.Začala jsem se bát o zneužití rodokmenu.Posílali čím dál ,tím sprostější sms.
Tak jsem napsala na kynologický svaz.Odpověděl mi přímo tajemník,že jim papíry nenáleží. Ať je pošlu poštou ,že je znehodnotí razítkem úhyn.Nicméně mě majitelé napadali na různých internetových stránkách.Pár lidí mi volalo ,že mě všude pomlouvají.Z mého úhlu pohledu jsem udělala maximim.Celá věc bolela o to víc,když jsem viděla fotky malého Bamboo.Ještě dnes je v klidu nedokážu prohlížet.Každý měsíc ,když jsem se zpozdila s platbou mi vyhrožovali,že si pojedou vyzvednout zbytek.Mám obchod a tak jako ostatním ,co v tuto dobu podnikají se mi nedaří a tak jsem placení musela podřídit tržbám.

Tento měsíc je poslední a už týden dopředu mi psali ,že 20 připadá na neděli ,že prachy budou na účtu v pátek.Ale já neprodala,takže je nesu zítra.Moje matka umírá na rakovinu a já se strašně trápím,napsala jsem ,aby mě už nechali na pokoji.Napsali,že si je vyzvednou v neděli až pojedu k matce na návštěvu.Taky ,že jsem špatný chovatel.Ano jsem svině,co jim vrátila celou kupní cenu a soucítila s nimi.Mě samotné dluží z Rakouska ještě pořád deset tisíc.protože se dostali do těžké životní situace.Já jsem se kdysi taky hádala o doplatek za fenu,kterou mi majitelka prodala s kýlou a já ji do 14 dnů musela nechat operovat za dva tisíce. Nakonec jsem chtěla mít vztahy s chovatelkou v pořádku a cenu jsem doplatila. Naší Bastet se taky udělala kýla a já ji nechala zoperovat než si ji odvezli.Ale jsem špatný chovatel- mám všechny štěňata bez problémů s nohama z obou vrhů,porodila jsem všechny doma sama a všechna živá.Moji odchovanci mají všichni krásnou povahu a pánečci jsou moc spokojení. Jsem v kontaktu a řeším s nimi jakékoliv dotazy.To co nevím, zjišťuji od paní Ohlídalové nebo Klárky Jandové .Já sama miluji své dva psi a oni bezmezně mne.Jestli má být takový špatný chovatel - jsem špatný chovatel.
Sensuels Bordeaux
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Sensuels Bordeaux CHS
Jana Poláková
Gajdošova 58
Brno 615 00
Telefon:
722 942 892
E-mail:

TOPlist