Falešná březost

8. prosince 2013 v 5:52 | Poláková |  NOVINKY
Tak se musím omluvit a podělit o věci ,které se udály u nás v rodině.Štěňátka nejsou !! Aziza měla falešnou březost a ošidila nejen sebe,ale dokonale i nás.
Dokonce nám sehrála falešný porod,kdy si nemohla lehnout a celá se třepala až jsem volala svému veterináři.Běžela jsem si napsat i číslo na porodní na hlavní veterinu,protože to vypadalo na špatnou polohu štěněte.Nemohla chodit a kulhala.Vše jsem jí uvěřila.Přenesla ji do pelíšku a celou noc jsem na ni svítila lampičkou,připravená jí pomáhat rodit.Fena tvrdě usnula
a k ránu se probudila celá čilá.Chtěla hned žrát a celá mi splaskla ,jak vyfouklý balon.Jen to mléko zůstalo .Již dvakrát měla falešnou březost,ale toto jsem s ní nezažila.


Když to vezmu zpátky už den krytí nebyl OK. Při nakrývání se třásla, jako by ji to bolelo.A nerada to přiznávám,ale při překrytí jsem si ji zabouchla v autě i s klíči, které mi vypadly z kapsy vedle ní. Šla jsem podepsat krycí list a najednou jsem zjistila,že klíče leží vedle feny na dece.Trvalo hodinu než jsem se k nim dostala.

Pak taky asi ve třech týdnech březosti jsme opravovali střechu a následně zateplovali dům. O víkendech tu byl pohyb cizích lidí. Je možné,že stres v ní spustil obranný mechanismus zárodky v sobě zničit. Vím,že to je instinkt, kterým v přírodě umí při ohrožení vrhu savci plody zničit.Než , aby ohrozili narozená mláďata. Nicméně zateplit se muselo a já už to nevrátím.
Těšila jsem se na ty malé a je mi to líto.Jenže všecko zlo na něco dobro.Tatínek musel tento týden na operaci srdce.
Dostal budíček , aby mohl dál existovat. Stará se o těžce nemocnou mámu a já bych možná přšla naráz o oba rodiče.
Tak jim mohu jezdit pomáhat a dát jim najevo, jak moc je mám ráda. Jsem sice velká holka,ale rodiče ještě potřebuji.
Už ten pocit ,že jsou - je pro mne moc důležitý. Navíc jsem za celý rok hodně unavená. Začalo to když umřel Bamboo.
(Pan Hájek mi nezapomněl ohodnotit inzerát s nezbytnými kecy,doufám,že osud je spravedlivý).Pak se přestalo prodávat na obchodě, zhroutily se mi plány na otevření školky, pak matčina nevyléčitelná nemoc,otcovo srdce a Aziza bez štěňat.
Ale já si teď odpočinu, nechám Azince udělat vyšetření dělohy.Jen jako prevenci a na jaře nakryjeme. Atti jde konečně na rtg a tak uvidíme. Jinak děkuji všem,co trvají nadále na štěňatech od nás. Moc mi to pomohlo. Zdravím Markétku se vzkazem . Malí pupíci budou už v bříšku podporováni sluníčkem( Aziza se ráda vyhřívá) a profoukaní kyslíkem.
Až se narodí,tak zesílí na zahradě a na začátku prázdnin jsou vaši.

A Azince nic nevyčítám,sama chodí a hledá ta štěňata,tak i občas zamáčknu slzu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Sensuels Bordeaux CHS
Jana Poláková
Gajdošova 58
Brno 615 00
Telefon:
722 942 892
E-mail:

TOPlist