Články

Prožít si své peklo

20. října 2013 v 13:14
O tom, že odchovat dva měsíce deset štěňat je fuška ví každý chovatel.Ale přežít s šesti štěňaty další měsíc navíc je horror.První problém nastal, když mi na můj inzerát na Bazoši napsal komentář anonym - děsběs.Napadal mě za cenu štěňat 15 000 a 20 000 kč.Protože moje fena má zadní 3/3.Odpověděla jsem, že přední má 0 /0 .A byl velice dobře vybírán jedinec na krytí, váhově i typově k feně.Ten měl zadní 0/0 a přední 1/1.Načež jsem byla napadena, že mám fenu z Ballotady a ta chová pro prachy a má spoustu konfliktů.A ostatní chovatelé dělají podfuky ,mají rtg jedné feny a dávají je na internetu u všech svých fen atd.

Dovolená

15. září 2013 v 17:21

Máme narozeniny.

16. června 2013 v 16:40
Tak jsme měli tento týden narozeniny.Dva roky.Panečku ,ještě jsme tak trochu mimina,ale začínáme dospívat,tak jako ostatní velcí hafani.

Výchova štěněte

10. února 2012 v 18:28
BX není pes vhodný pro cvičák. Snad pár lekcí pro socializaci s ostatními psy. Trénink chození na vodítku, chůze ve skupině, odložení atd. Kvůli kyčlím vynecháme jakékoliv skoky. Je to individuální, pokud vás pes miluje, cvičí, aby udělal radost páníčkovi.
Tito psi se pohybují svým tempem, myslí svým tempem. Není dobře cvičit obranu, má to v genech. Sami dobře ví, kdy zasáhnout. Ostatní věci ho musí naučit pán. Protože BX respektuje hlavně svého pána. Ostatní členy rodiny podle svého postavení, jaké mají v jeho očích.

Výběr štěněte

10. února 2012 v 18:21
Je dobře znát chovatele, poslechnout si podmínky, kde štěně vyrůstalo. Chtějte vidět rodiče štěněte, sledujte, jak se psi chovají k pánovi a k sobě navzájem. Jsou poslušní, pozorní, vyčesaní a dobře krmení..?
Tam, kde jsou psi drženi v kotcích a nemohou být puštěni, aby vám něco neudělali, je to špatně..! A vůbec ne tam, kde se chová více naprosto rozdílných plemen.
Chtějte vidět vyšetření na dysplazii, kyčelních ( DKK ) popřípadě i loketních ( DLK ) kloubů. Někdy je lepší i vyšetření srdce. Důležití nejsou jen rodiče, ale i jejich příbuzní.

BX a dítě

10. února 2012 v 14:19
BX nikdy není agresivní vůči pánovi a jeho dětem, pokud se jimi necítí ohrožen na životě.
Od dětí si dá mnoho líbit, je třeba neustále vysvětlovat a kontrolovat, aby ho nerušily při žrádle a neubližovaly mu. Děti nemají cit pro to, co si mohou dovolit. Umí být zlé, jak ke zvířatům, tak k ostatním dětem.

Volhardovy testy

10. února 2012 v 14:12
Existují vlastnosti typické pro určité plemeno, ale ne všechna štěňátka se chovají podle vzorce. Některá z nich mohou být submisivní, některá zase příliš dominantní. Podle těchto testů je možné si štěňátka otestovat. S jejich pomocí si můžete vytvořit částečný obraz osobnosti štěněte. Musíme mít ale na paměti, že tyto testy nejsou 100% směrodatné, mají pouze určitou vypovídací hodnotu. Lze z nich ale vyvodit jakési měřítko při posuzování povahy štěněte.
Ideální termín pro testování štěňat je 7. týden, pokud možno přesně 49. den. V 6. týdnu a dříve není ještě nervová soustava celkově vyvinutá. Pokud je zkouška mezi 8. - 10. týdnem, údaje mohou být zkreslené z důvodu, že štěně prochází přirozeným vývojovým stadiem strachu.
 
 

Reklama
Sensuels Bordeaux CHS
Jana Poláková
Gajdošova 58
Brno 615 00
Telefon:
722 942 892
E-mail:

TOPlist