O nás

O plemeni

14. února 2012 v 9:21
Historie plemene
Veliké psi, kteří se váleli u stád a uměli se okamžitě změnit v bestie,choval
jeden kmen Illyrů - Molossové. Ti je darovali jen jako největší poctu a prodej byl vyvážen zlatem. Nikdy neprodávali sousedům,neboť věděli,že by je použili jako zbraň proti nim.Illyrové žili v hornaté krajině od Jaderského moře až ke střednímu Dunaji.Postupně se mísili s Kelty euroasijského původu.Ti koncem 3.tisíciletí osídlili západní Evropu.Tak se sem dostali i jejich psi. Ti hnali dobytek,hlídali vozy se ženami a dětmi,zlato a koberce.Pomáhali mužům při lovu.

Ztráta přítele

8. února 2012 v 9:17
Když diagnostikovali na veterině mé feně bernského salašnického psa rakovinu plic a jiných míst na těle, nabídli mi uspání injekcí. Fena už nejedla a byla to otázka času několika dní, kdy pojde sama.Věřila jsem, že ji půjde zachránit a výsledek vyšetření mě zaskočil. Dovezla jsem ji zpět domů. Celou noc jsem nespala a ptala se v duchu, kde mám vzít odvahu jí pomoci. Bylo na ní vidět, že má velké bolesti. Nechtěla jsem jí vidět se trápit. Rodiče mi říkali ať dokážu lásku k ní, že jí odchod ulehčím.

Budoucnost CHS

5. února 2012 v 17:41
Tento článek vkládám proto abychom si uvědomili stav a hyenismus některých chovatelů..!

BX si zaslouží mnohem víc..!

Bordeauxská doga není pes vhodný do kotce. Zaprvé proto, že přežití zimy u psa, který pochází z jižních klimatických podmínek stojí psa mnoho sil. Psi chovaní v kotcích mají delší a hustější srst, trpí na klouby a hlavně izolací od lidí. Pochopila bych, když mám zahradu pobyt psa částečně přes den v kotci nebo v letní dny. Ale izolací bereme této rase to nejdůležitější, co potřebuje. Svého pána a jeho blízkost.

Splněný sen

5. února 2012 v 17:38
Už jako malá jsem vždycky chtěla psa. Protože mi ho rodiče nedovolili chodila jsem si psa půjčovat. V deseti letech to byla kolie Rita, kterou jsem měla hned po škole a večer jsem ji vracela. Toulala jsem se s ní po lese, vinohradech a polích. V patnácti letech jsem vycvičila jednomu pánovi boxera Andyho a udělala s ním dvoje zkoušky na cvičáku.

O chovné stanici

5. února 2012 v 17:36

Naše chovná stanice sídli v Brně. Máme rodinný dům skoro v centru města s obrovskou zahradou. Protože součástí domu je i obchod s dámským oblečením, který je moje hlavní práce jsem pořád doma. Psy máme doma, spí v obývacím pokoji a jsou to členové rodiny.V době, kdy jsem na obchodě mohou kdykoliv zaškrábat na dveře a přijít se pomazlit.
 
 

Reklama
Sensuels Bordeaux CHS
Jana Poláková
Gajdošova 58
Brno 615 00
Telefon:
722 942 892
E-mail:

TOPlist